Komorník

Komorník je zaměstnanec ve větších domech, kde je domácnost někdy rozdělena na různá oddělení a komorník má pod patronací jídelnu či vinný sklep a večírky. Komorníci v dnešní době často vykonávají funkci osobního asistenta, který cestuje se svým zaměstnavatelem po celém světě, stará se o jeho agendu a účetnictví, plánuje oficiální večeře, připravuje cestovní plány a mnoho dalších věcí.

Rozumí pojmům jako soukromí a důvěryhodnost a ví, co znamená být předvídavý, přátelský, nikoli však familiérní, neviditelný, a přece stále k dispozici. Bere domácí telefon, vítá u dveří hosty a dohlíží na přijetí návštěvníků. Asistuje u školení zaměstnanců a organizuje rozvrh a povinnosti domácího personálu. Může pomáhat nebo mít na starost vedení domácího rozpočtu a doplňování zásob. Může pomáhat s bezpečnostními opatřeními v domácnosti. Dohlíží na balení a cestovní přípravy rodiny. Rozumí společenské etiketě a pomáhá s plánováním a organizováním večírků a rodinných akcí. Dohlíží na správné prostření stolů a přípravy zábavy. Servíruje jídlo a pití a vykonává práce spojené s obsluhou. Vyzná se v druzích vína i alkoholu a dohlíží na vinný sklep a bar. Může také sloužit jako osobní asistent nebo komorník pána domu. Vykonává lehčí domovnické práce. Podle potřeb koordinuje i práci ostatních zaměstnanců.

Co je náplní práce komorníka?

  • Péče o porcelán, stříbro a sklo.
  • Péče a inventář uměleckých děl a starožitností.
  • Údržba automobilů.
  • Bezpečnost jeho zaměstnavatele a jeho sídla.
  • Koordinace a plánování dodavatelů služeb.

Butler Learning Online Courses

Private Concierge and Butler course description

Our program is divided into two parts; part one is Residential Butling and part two is Hotel Butling. Butlers and household managers in today’s residential market must understand the skill set of each staff member in the residence. Our students learn how to correctly execute each household job to facilitate superior management of their staff. We have mastered an excellent curriculum of which we are very proud.

TUITION FEE 21.000 CZK (840 EUR) Included:

• training experts  (20 hours)

• Global Placement opportunities

• Prestigious Grunsberg Institute certification

• Graduation at the Hotel Alchymist and Spa

Please e-mail us your CV and the reason you wish to book onto the course.

Next course: April 2020

KOMORNÍK

na dlouhodobý úvazek

 Žádost

Požadovaný plán